Zmenšená verze indiánků, které známe z cukrárny, poslouží jako výborný lehký zákusek třeba k nedělní kávě, můžeme je připravit i jako vánoční cukroví.

Suroviny

Bílky ze dvou vajec

Cukr krystal

Čokoláda na vaření a kokosový olej

Špetka soli

Dětské piškoty

 

Postup

Bílky, pečlivě oddělené od žloutků smícháme se dvěma lžícemi cukru, přidáme špeku soli. Ze vzniklé hmoty ušleháme v pečlivě odmaštěném hrnci na mléko či vodní lázni nad mírným plamenem tuhý sníh (šlehač zapneme na nejvyšší výkon, do deseti minut bychom měli získat tuhý sníh). Pokud máme rádi sladké, můžeme během šlehání ještě přisypat cukr. Po došlehání zkusíme po povrchu sněhu zlehka přejet nožem. Pokud zůstane říznutí viditelné, je hotový.

Pomocí zdobičky nebo cukrářského sáčku nastříkáme sníh na piškoty. “Nahaté” indiánky dáme na několik hodin ztuhnout do ledničky. Když jsou dostatečně tuhé, rozpustíme si v misce nalámanou hořkou čokoládu s trochou kokosového (či jiného rostlinného) oleje – poleva by měla být řidší než na zdobení cukroví či buchet.

Indiánky uchopíme za spodní část (piškot) a opatrně ponoříme do rozpuštěné čokolády. Před podáváním je opět (již na kratší dobu) uložíme do ledničky.

Z části sněhu můžeme připravit jednoduché pusinky – stačí ho zdobičkou nastříkat na plech vyložený pečícím papírem a dát do trouby sušit na sto stupňů po dobu zhruba třiceti až čtyřiceti minut. Na závěr pusinky ozdobíme čokoládou.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..