Pomaloučku, polehoučku začínáme s příkrmy. Na nedostatek informací ohledně prvních nemléčných jídel pro miminko si člověk v dnešní době opravdu nemůže stěžovat. Jen při letmém pobrouzdání na internetu naleznete nepřeberné množství článků, diskuzí, doporučení pediatrů, Laktační ligy, Světové zdravotnické organizace…A není divu, vždyť strava v prvních letech života významně ovlivní naše celoživotní zdraví, její význam tedy není radno podcenit.

Jako na potvoru se ovšem odborníci ne a ne shodnout na jediném správném přístupu a postupu. Ten radí to, ten zas tohle, a mámo vyber si. Miminko, ač maličké a nevinné, už také vykazuje určitou dávku tvrdošíjnosti a umí nám svými chutěmi a možnostmi trávicího systému udělat pěknou čáru přes rozpočet.

Já jsem samozřejmě, jako zodpovědná matka, také pečlivě nastudovala informace z různých zdrojů a vyslechla doporučení naší pediatričky. Nebojím se ovšem aplikovat ani tak oldschool metody jako vlastní úsudek a zdravý selský rozum a zkombinovat je s citem pro vlastní dítě a znalostí jeho vývoje a potřeb. Největším odborníkem na miminko je vždy jeho maminka, která, pevně věřím, dokáže nejlépe odhadnout, co je dobré pro jeho zdárný vývoj. Proto nemám ráda odsuzování druhých kvůli tomu, že začali o dva týdny dříve či později, vyzkoušeli první jablko místo mrkve apod. I tak malý človíček je už jedinečná lidská bytost, která si zaslouží individuální přístup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..