Další měsíc za námi, přišel tedy opět čas pro malou rekapitulaci. Péťa se už zvládl propít na váhu 8 kg a délku zhruba 67 cm 💪. Paní doktorka na 4.5měsíční kontrole nechtěla ani věřit, že se od naší poslední návštěvy vytáhl o pět centimetrů a pro jistotu ho ještě dvakrát přeměřila (se stejným výsledkem). Poté (stejně jako při každé prohlídce) s nepředstíraným přesvědčením v hlase konstatovala, že teď už se růst zpomalí a váhové přírůstky klesnou zhruba na polovinu. Péťa ovšem od narození odmítá přizpůsobovat svůj vývoj tak, aby zapadal do u lékařů tolik oblíbených tabulek, takže se stejně zařídí po svém 🙂 Kromě toho, že neztratil svůj dřevorubecký apetit, osvojil si drobek také několik nových užitečných dovedností – zvládne strhnout ubrus ze stolu, rozepnout si obleček i plenu a držet si sám lahvičku. Přetáčení ze zad na bříško a na záda už zvládá s přehledem a trénuje ho pilně i na přebalovacím pultu, aby otestoval, zda je máma neustále ve střehu a vždy připravena zabránit pádu.

Chování v náručí už malého Sovu moc nebaví, příliš ho to zdržuje od prvních pokusů o plazení a svobodného prozkoumávání světa. Upřímně řečeno nám to vůbec nevadí. Ne snad, že už bychom Péťu neměli rádi a nechtěli se s ním mazlit, ale vzhledem k výše uvedené hmotnosti už jeho chování začíná docela připomínat silový trénink. A bude hůř.

Péťa také v pátém měsíci ochutnal své první dospělácké jídlo – mrkvové a dýňové pyré. No dobře, není to ten nejdospěláčtější pokrm, který si dovedete představit, ale přeci jen představuje velký krok od mateřského mléka směrem k opravdové mužské stravě :-). Teď už vesele do šestého měsíce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..