Počet měsíců, po které nám Péťa dělá radost, už se přehoupl do dvouciferných hodnot – dnes slaví kulaté desáté měsíčniny :-). Oslava tedy neproběhla tak úplně podle jeho představ, neb jsme tento významný den strávili na preventivní kontrole na pediatrii, ale alespoň máme čerstvě potvrzené aktuální míry –  73 cm a 9,5 kg. Za uplynulý měsíc opět trochu zhoustla jeho zlatá kštice a prořízly se dva zoubky. Barva očí zůstává od zhruba čtyř měsíců beze změny – šedohnědá (po mamince).

Péťa už suverénně zvládá lezení po všech čtyřech a obcházení nábytku. Chvílemi to vypadá, že by se už nejraději rozeběhl bez opory, ale podobné pokusy končí zatím neslavně (rozuměj pádem). Těsně před dovršením desátého měsíce dopřál mamince čtyři kompletně prospané noci bez jediného probuzení – asi jako odměnu za předchozí utrpení v období prořezávání zoubků.

Péťa stále dělá čest svému jménu a projevuje se jako opravdová sova – největší aktivitu vyvíjí po setmění. Usnutí v deset hodin (i později) předchází každodenně dvě hodiny plné záchvatů nespoutaného smíchu, zběsilého lezení po celém bytě, týrání psa, převrhávání nábytku, přerovnávání obsahu skříní atp.

Aby načerpal síly na tyto náročné večerní aktivity, dopřává si Péťa během dne dostatek dobrého jídla – snídani, oběd, dvě svačiny, dvě večeře a v mezičase ještě pár křupek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..