Když se snažíme zhubnout, potěší nás nepochybně každý úbytek tuku (možná s výjimkou prsou u žen 🙂).
Ale všichni přeci jen máme na těle místa, kde bychom zeštíhlení uvítali víc než jinde. Pánové typicky bříško, ženy kromě bříška ještě boky, stehna, pozadí. 🙂 (Cítíte tu nespravedlnost?)

Hledáme návody, jak hubnutí zaměřit na tyto své neoblíbené partie a poctivě je trápíme cvičením.

Špatná zpráva ovšem je, že tato snaha zacílit zeštíhlování do konkrétní oblasti bývá často marná. Pravda je taková, že nejsme schopní vlastní vůlí rozhodnout o tom, která část těla bude hubnout. Stejně jako nerozhodujeme o tom, kam se nám tukové polštářky uloží, když přijímáme nadbytek energie.

Tuhle práci za nás mozek odvádí drze úplně sám – a ne vždy k naší spokojenosti.
Což samozřejmě vůbec neznamená, že nám nezbývá než nečinně přihlížet a odevzdaně čekat, co přijde. Příslušné partie můžeme zpevňovat a tvarovat cvičením, vypouklému bříšku ulevit správnou stravou snižující nadýmání atd.

Musíme se ale zkrátka smířit s tím, že každému z nás byla do vínku dána jiná genetická dispozice pro ukládání a odbourávání tuků.
Netrápit se zbytečně tím, že centimetry mizí rychleji z jiných míst, než bychom si přáli.

Při dodržování celkově zdravé životosprávy, kvalitní stravy, cvičení, dostatku spánku atd. docílíme postupně zlepšení všude, i na těch tvrdohlavě odolávajících místech 🙂

Jen to prostě třeba potrvá trochu déle. A třeba to nedotáhneme na původně vysněný ideál. Důležité je udělat v rámci svých možností to nejlepší a mít z každého svého úspěchu radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..