Když vidím na sociálních sítích fotky hubnoucích proměn, často se pod nimi objevují komentáře typu: Jak jsi to dokázal/a? Jen úpravou stravy, nebo i cvičením?

Vždycky si v duchu kladu otázku, proč se na to dotyčný ptá, a která varianta by ho asi potěšila víc.

Chce získat tip na účinné cvičení, nebo naopak touží slyšet, že hubnoucích zázraků lze dosáhnout i bez pravidelné pohybové aktivity?

Shodit přebytečná kila bez cvičení, pouze úpravou jídelníčku, samozřejmě jde. Proč by ne.

Vezměme si trochu extrémní příklad: Po měsíci na lůžku v nemocnici na nitrožilní výživě pravděpodobně také zhubnete, i když se nebudete hýbat skoro vůbec. Do této situace se samozřejmě nikdo dostat nechceme, to jen pro ilustraci principu.
Redukce váhy bez cvičení nicméně funguje i při běžném režimu.

Se zařazením pravidelného pohybu jde ale shazování kil rozhodně rychleji, snáze a zdravěji.

Díky cvičení spalujete kalorie hned dvakrát, přímo i nepřímo. Svaly, které si při něm vybudujete, jsou pro tělo na údržbu náročnější než tuk – tzn. spotřebují více energie. Přiměřeně zpevněná a vytvarovaná postava navíc prostě vypadá dobře 😁

Krom toho pohybovou aktivitou neprospíváte jenom svoji linii, ale také srdci, cévám, náladě a zkrátka zdraví celkově – fyzickému i psychickému.

Mě osobně pravidelné cvičení také  motivuje ke zdravějšímu jídlu. Je mi prostě líto zazdít vynaložené úsilí tím, že se večer nacpu čokoládou.

Pohyb nemusí znamenat jen zvedání činek nebo dřinu ve fitku. Běhání, plavání, svižné procházky se psem nebo kočárkem, kolektivní sporty, brusle, tanec, vyšlapání schodů do bytu, cesta do práce na kole… Možností existuje bezpočet a snad každý si najde aktivitu blízkou svému srdci. Nebo alespoň takovou, ktera v něm nevzbuzuje vysloveně odpor 🙂 Jen chtít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..